Co warto zobaczyć w Irlandii?

IrlandiaIrlandia, szmaragdowa wyspa na pustyni

Irlandia, młody i dynamiczny kraj, zdołała zwrócić się ku nowoczesności, pozostając zakorzenionym w tradycji celtyckiej i chrześcijańskiej. Bogaty w muzea, zamki, megality, wspaniałe krajobrazy, niezależnie od pory roku, Irlandia serdecznie wita w swoich pubach i przytulnych domkach.

Ciekawostki o Irlandii

Wycieczka do Irlandii zaprasza do odkrycia dzikiej przyrody. Istnieje wiele sposobów na zwiedzenie wyspy: promem, samochodem, rowerem … Wybierz się do Dublina, a następnie wybierz się na przygodę na Dzikim Atlantyku, jednej z najdłuższych nadmorskich dróg na świecie. Odkryj romantyczne i uciążliwe formy krajobrazu na wybrzeżu, uderzające panoramy zapierających dech w piersiach klifów poobijanych wiatrem.

Connemara w hrabstwie Galway jest koniecznością podczas pobytu w Irlandii. W otoczeniu bagien i ponurych gór, daj się ponieść magii słynnego jeziora Kylemore Lough. Odwiedź imponujący zamek, zbudowany nad brzegiem jeziora i jego średniowieczne opactwo, prawdziwa miniaturowa katedra.

Podczas pobytu podążaj za przewodnikiem po Irlandii śladami tysięcy prehistorycznych szczątków, dolmenów i menhirów rozsianych po całym krajobrazie, między stadami owiec i koni. Na północ od wyspy warto wybrać się do Killary Fjord. W Cork galeria Lewis Glucksman jest prawdziwą przyjemnością dla miłośników sztuki współczesnej, z piękną architekturą i wspaniałą jakością wystaw.

Irlandczycy uwielbiają dobre jedzenie i lokalną kuchnię. Smakuj pyszne tradycyjne potrawy, takie jak gulasz irlandzki lub Colcannon. Wreszcie, Dublin w najniższym wiejskim pubie, mieszaj się z miejscowymi, albo wokół kufla Guinnessa, albo, aby zmienić kierunek, kawałek muzyki, ponieważ muzyka jest wszędzie. Najlepszym sposobem, by docenić ten kraj, jest spacer po różnych krajobrazach w stylu Irish Ballad.

więcej informacji na temat podróży znajdziesz pod adresem mynews24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *