Czy warto podróżować?

Podróż jest nadal jednym z najbardziej poszukiwanych doświadczeń w życiu. Ale czy naprawdę warto zainwestować pieniądze i czas? W poniższym fragmencie „Szczęśliwego podróżnika”, psycholog Jaime Kurtz uważa kulturalny urok i przemieniającą moc podróży.

 

Dlaczego ludzie podróżują?

czy warto podróżować?

Kiedy postanowiłam rozwikłać moje marzenia, myślę, że warto. Z pewnością wydaje się, że tak jest. Kiedy ludzie usiądą, aby skonstruować listę kubełkową, cele podróży strzelają na samą górę. Szybki przegląd strony internetowej o podróżach ujawnia głęboką tęsknotę za dalekimi przygodami: przejażdżkę balonem, zobacz Wodospad Niagara, pływanie z delfinami, zobacz wszystkie siedem kontynentów, a nawet rzucenie lotką, którą ląduje.

Czemu? Po pierwsze, podróż to życie w miniaturze, a także okres, w którym jesteśmy bogaci w wzloty i upadki. Jak pisał duński pisarz Peter Høeg: „Podróże mają tendencję do powiększania ludzkich emocji”.

Od paraliżującego zmęczenia do entuzjazmu, od kulturowych bumblowań do zwiększonego zrozumienia świata. na dobre życie. A może chciałbyś wiedzieć co zobaczyć w Polsce?

Rzeczywiście, tak wielu z nas stara się głębiej poznać siebie. Pragniemy, aby to nieuchwytne było katalizatorem jasności, inspiracji, rozwoju osobistego lub odnowionego poczucia cudu. I z tymi narracjami jako dowodami, musimy być gdzie indziej. Aby go znaleźć, musimy oderwać się od naszego życia. Poprzez proces eksploracji, plażę, zagraniczne miasto lub otwartą drogę. Sprawdź również co zobaczyć w Warszawie

I nawet jeśli nie możemy udać się do wymarzonego miejsca, iskra podróży to zmieniająca życie obietnica, która może w nas żyć. Pamiętnik Frances Mayes z 1996 r. Pod toskańskim kurczakiem Tracan Sun Tracer. Nie mając środków na kupno i odbudowę rozpadającej się włoskiej willi a la Mayes, nadal możemy żyć odrobinką fantazji poprzez jedzenie, meble i osprzęt mieszkaniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *