Damskie kurtki trekkingowe w góry

Trekking to taki rodzaj sportu, który najczęściej uprawia się przez kilka dni w roku, choć może go uprawiać prawie każdy, kto cechuje się w miarę dobrą kondycją i sprawnością fizyczną, bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie. Trekking to sport polegający na chodzeniu w trudnych warunkach. Zasadniczo w Polsce może być wykonywany na przykład w górach.

Co zabrać na wycieczkę w góry?

Wybierając się na górską wędrówkę warto zaopatrzyć się w dobre buty. Dobre czyli takie, które dobrze ochronią stopę przed kamienistymi ścieżkami, muszą charakteryzować się grubą, twardą powierzchnią. Buty trekkingowe muszą być także bardzo wygodne, nie ma bowiem niczego gorszego niż poobcierane stopy, często z odciskami, które skutecznie psują wrażenia z pieszej wycieczki.

Kolejnym, równie ważnym elementem wyposażenia jest kurtka. Warto wcześniej rozejrzeć się i wybrać kurtkę spełniającą w pełni oczekiwania. Damskie kurtki trekkingowe dostępne są w sklepach w różnych krojach i fasonach oraz w różnych kolorach. Dla kobiet, które są fankami sportowego looku dobrej jakości kurtka będzie mogła służyć za odzienie nie tylko podczas górskich wędrówek.

damskie kurtki trekkingowe

Kurtki trekkingowe damskie – jaki materiał?

Kurtki trekkingowe damskie zwłaszcza, powinny być uszyte z materiału, który jest w miarę możliwości wodoodporny i ma chronić przed wiatrem, warto zwrócić uwagę na kurtki membranowe, czyli takie, które oprócz specjalistycznych materiałów, z których zostały stworzone, charakteryzują się warstwowością. Jedną z warstw często jest miękki i ciepły polar, który jest przypinany na zamek błyskawiczny, co sprawia, że w razie potrzeby łatwo go odczepić i kurtka staje się wielosezonowa.

Do kurtki warto dobrać spodnie. Spodnie wykonane z wysokiej jakości materiału ochronią przed wiatrem i deszczem, a także zabezpieczą przed chłodem. zawsze dobrze jest mieć w plecaku dodatkową parę skarpetek na zmianę, w wypadku gdy niechcący zmokną, ale spodnie trudno upchnąć w plecaku, więc muszą być odpowiednie, aby sprostać zmiennej pogodzie. Należy pamiętać, że ubrania kupione na górski trekking będą służyć przez lata.

Polecamy damskie kurtki trekkingowe: https://tramp4.pl/odziez/damska/kurtki.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *