Grzejniki energooszczędne

Grzejniki energooszczędne to znakomity sposób na zaoszczędzenie pieniędzy dzięki obniżonym kosztom ogrzewania. Energia elektryczna jest coraz droższa, dlatego budując nowy dom lub robiąc gruntowny remont mieszkania warto zastanowić się nad założeniem nowych grzejników. Na rynku przedstawionych zostało wiele rozwiązań, które zapewniają oszczędzanie energii. Należy jednak zwrócić uwagę również na to, by mniejsze koszty za ogrzewanie nie oznaczały gorszego komfortu cieplnego.

Piece akumulacyjne to świetny przykład niższych kosztów ogrzewania. Piece te pozwalają na gromadzenie ciepła i oddawanie go potem nawet przez kilka godzin. Wystarczy ładować piec podczas tańszej taryfy energii elektrycznej i rachunki automatycznie staną się niższe. Grzejniki elektryczne marmurowe działają podobnie do pieców akumulacyjnych. Dzieje się tak dzięki kamieniom, które mają naturalne właściwości magazynowania ciepła. Następnie oddają one ciepło całą powierzchnią

Na rynku można znaleźć też mnóstwo elektrycznych grzejników energooszczędnych, które charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej. Grzejniki z aluminiową obudową zaliczają się właśnie do tej grupy. Ceramiczny rdzeń w którym zatopione są elementy grzejne umożliwia szybkie nagrzewanie. W konsekwencji grzejnik jest rewelacyjnym akumulatorem ciepła i i wolno je oddaje. Takie grzejniki można zakupić w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo wkomponować je w wystrój pomieszczenia.
Zamiennikiem grzejnika z aluminiową obudową jest grzejnik z radiatorem. W nim również umieszcza się spirale grzejne. Radiator ma niewielkie wymiary, ale dużą powierzchnię grzewczą, a więc co za tym idzie dużą wydajność przy niewielkim poborze energii.

Na polskim rynku zaczęły pojawiać się również hybrydowe grzejniki energooszczędne, które zaskakują nowoczesnością i wydajnością. Eleganckie obudowy i bardzo wydajne elementy grzejne sprawiają, że urządzenia te zapewniają niski pobór energii oraz świetnie się prezentują. Takie produkty nadadzą się do ogrzewania wszystkich pomieszczeń, nieważne czy będzie to dom, czy magazyn.

Zapraszamy na http://thomson24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *