Lecisz na święta ? Przygotuj się

Samolot to najszybszy i najwygodniejszy środek lokomocji. Lecąc z przeciętną prędkością 800 km/h w ciągu zaledwie kilku godzin możemy znaleźć się tysiące kilometrów od domu. Należy jednak pamiętać, że nawet tak szybka podróż wyczerpuje nasze ciało. Warto się do niej odpowiednio przygotować.

W cztery godziny z jednego końca kontynentu na drugi? Taka wyprawa wydaje się błahostką. Wystarczy usiąść w fotelu i nim dotrzemy do trzeciego rozdziału książki, jesteśmy już na miejscu. Jednak w rzeczywistości podróże lotnicze są znacznie bardziej wyczerpujące.  Długie odprawy, hałas, klimatyzacja, zmiany ciśnienia… Wszystko to nie wpływa korzystnie na nasze ciało.

Strój

Do wygodnego ubioru nikogo przekonywać nie trzeba. Najlepszym rozwiązaniem są luźne spodnie i bluzka z miękkiego materiału. Dobrze jest ubrać się „na cebulkę”, by być przygotowanym na każdą temperaturę. Warto też pamiętać, że podczas lotu nieznacznie puchną nam stopy, lepiej więc założyć miękkie obuwie. O butach na obcasie lepiej od razu zapomnieć. Nie tylko zmęczą nasze nogi, ale utrudnią ewakuację w sytuacji zagrożenia. Podczas szczególnie długich lotów warto zabrać na pokład samolotu kapcie.

Gimnastyka

Obolałe nogi, pośladki, plecy i szyja to bardzo częste efekty uboczne podróżowania. Aby nie narazić się na jeszcze gorsze skutki, należy uważać na długie przebywanie w jednej pozycji. W miarę możliwości warto co jakiś czas przejść się po pokładzie tam i z powrotem. Proste ćwiczenia , takie jak napinanie po kolei wszystkich mięśni ciała czy rozprostowywanie kończyn można wykonywać na siedząco. Nie wymagają one wiele wysiłku, a pozwolą przetrwać naszemu ciału długą podróż.

Makijaż

Podczas lotu nasza skóra ulega wysuszeniu, dlatego nie wolno zapomnieć o nałożeniu na twarz warstwy kremu nawilżającego. Mocny makijaż podczas podróży będzie tylko przeszkadzał. Są jednak panie, które nie wyjdą z domu nieumalowane. Lekki puder czy kredka do oczu nie zaszkodzą, ale nie należy przesadzać. Skóra musi oddychać.

Woda

Podczas lotu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała nie tylko od zewnątrz (kremy), ale również od wewnątrz. Najlepiej nadaje się do tego zwykła woda. Szczególnie uważać trzeba na wszelkie napoje, zawierające procenty. Działają one na nasz organizm odwadniająco, co powoduje nie tylko częstsze wizyty w toalecie, ale również złe samopoczucie. Mały drink na uspokojenie nerwów związanych z podróżą podziała wręcz odwrotnie. Warto zadbać także o oczy. Osoby ze szczególnie wrażliwymi spojówkami powinny zaopatrzyć się w specjalne krople nawilżające. Jeśli na co dzień nosimy soczewki kontaktowe, podczas podróży lepiej zamienić je na okulary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *