Masaż – kawałek nieba dla ciebie

To świetny sposób na zdrowie, urodę i relaks bez stosowania środków farmakologicznych. Masaż jest nie tylko zabiegiem dla ciała, ale również dla duszy.

Na początku swej historii masaż był traktowany jako obrzęd religijny. Później jego rola zmieniła się, stał się zabiegiem medycyny ludowej. W XVI wieku masaż uznano za oficjalną metodę leczenia. Jednak nie zapominajmy, że na masaż zasługujemy nie tylko wtedy, gdy coś nas boli, ale również, gdy mamy depresję i złe samopoczucie psychiczne.

Masaż pobudza krążenie krwi, dlatego jest zalecany osobom, które cierpią na niedokrwienie niektórych części ciała, np. dłoni. Dodatkowo masaż uśmierza ból, będąc zbawiennym dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, stawów. Zabieg klepania i ugniatania to także doskonały sposób na złagodzenie nerwów i napiętych mięśni. Dlatego dla osób prowadzących stresujący tryb życia polecany jest masaż karku i ramion.

Paleta masaży

Wśród szerokiej oferty możemy skorzystać z takich masażów: leczniczy, relaksacyjny, antycelulitowy, wyszczuplający, masaż stóp i dłoni, masaż sportowy, klasyczny, wibracyjny
i wiele innych.

W Polsce najczęściej stosowany jest masaż klasyczny. Jego specyfika polega na tym, że stosuje się proste metody, takie jak ugniatanie, wstrząsanie i rozcieranie. Masażysta najpierw naciera dłonie oliwką lub balsamem, a potem rozmasowuje wybrane partie ciała. W zależności od techniki może działać pobudzająco lub uspokajająco.

Rodzaje masażu różnią się także dodatkami stosowanymi podczas zabiegu, np. olejki zapachowe. Co więcej możemy zażyczyć sobie zabieg przy muzyce. Tak na przykład płynność masażu typu Lomi Lomi Nui zapewnia spokojna i harmonijna muzyka hawajska, przy której jest wykonywany.

Nowości wśród masaży

Nowością wśród oferty masażu jest masaż kamieniami. Ta forma zabiegu relaksacyjnego obecna jest już od setek lat. Jednak w salonach dopiero teraz stała się sławnym sposobem na odprężenie. Masaż kamieniami polega na zastosowaniu gładkich, podgrzewanych kamieni bazaltowych o różnych rozmiarach. Bazalt to zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału. Dlatego też ten zabieg cieszy się tak dużą popularnością w porze zimowej.

Mało znanym zabiegiem w Polsce jest masaż ciążowy. To forma relaksu nie tylko dla kobiety, ale również dla dziecka. Tego typu zabieg powinien być poparty zgodą lekarza prowadzącego ciążę. Z reguły wykonywany jest między trzecim a ósmym miesiącem ciąży. Forma jego wykonania zależy od preferencji pacjentki. Zazwyczaj stosowane są pozycje najwygodniejsze dla matki i dziecka oraz nieagresywne techniki masażu. Taka pielęgnacja to ulga dla zmęczonych stóp i kręgosłupa, które są szczególnie eksploatowane w okresie ciąży. Co ciekawe, w niektórych gabinetach klientkom proponowane są również masaże piersi, dla prawidłowego funkcjonowania kanalików mlekowych.

Masaż to niedroga forma zadbania zarówno o własne zdrowie, jak i urodę. Koszt zabiegu to zazwyczaj 30–40 zł w zależności od rodzaju. Masaż to również zabieg, o którego wykonanie możemy poprosić kogoś z domowników. Gdy mamy złe samopoczucie lub coś nas boli to nie zawsze znak, że należy zgłosić się do lekarza po tabletki. Czasami wystarczy kilka prostych ruchów dłonią…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *