Na narty w Warszawie

Nie możecie doczekać się wyjazdu w góry? Z utęsknieniem ścieracie kurz z nart i snowboardu? Po co w ogóle czekać skoro można pozjeżdżać już teraz!

Na ulicy Drawskiej 22 w Warszawie znajduje się stok narciarski, czynny od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10 do 20. Dużą zaletą stoku narciarskiego „Szczęśliwice” jest całoroczna dostępność. Nie musimy czekać do urlopu, żeby wyjechać i móc oddać się przyjemności jazdy na nartach bądź snowboardzie. Po powrocie z gór, zamiast z utęsknieniem wspominać dni białego szaleństwa, znów poczujemy muskanie wiatru na twarzy. Wystarczy tylko odrobina chęci.

Narty i snowboard

Na Szczęśliwicach czeka na nas stok o wysokości 74,9 m. Powierzchnia zjazdowa pokryta jest matą Dendix. Aby zwiększyć ślizg i uprzyjemnić zjeżdżanie, w miesiącach ciepłych mata spryskiwana jest mgłą wodną. W trakcie bezśnieżnej zimy górka pokrywana jest śniegiem wydobywającym się z trzech armatek. Na szczyt możemy dostać się wyciągiem orczykowym bądź krzesełkowym. Nie mamy potrzebnego sprzętu? Na miejscu bez problemu można wypożyczyć zarówno cały ekwipunek (tj. deska snowboardowa, narty, buty, kijki, kask), jak i pojedyncze jego elementy. Dopiero się uczymy? Możemy skorzystać z organizowanych przez ośrodek szkoleń narciarskich i snowboardowych.

Dodatkowe atrakcje

Jeśli akurat nie mamy ochoty korzystać z przyjemności zjeżdżania, za 5 zł wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na taras widokowy. Z tego miejsca jest możliwość nieograniczonego podziwiania warszawskiej panoramy. Z góry dokładnie przyjrzymy się krajobrazowi Ochoty. W oddali widać kopułę Blue City, a hen, daleko, dostrzeżemy zarysy Pałacu Kultury i gęsto stojących w centrum wieżowców. Jeśli pogoda dopisze, widoczna będzie wieża kościoła św. Wojciecha, znajdującego się na Woli. Dodatkową atrakcją znajdującą się obok stoku jest kolejka grawitacyjna, składająca się z dwuosobowych, niepołączonych ze sobą wagoników. Całkowita długość kolejki wynosi 715 m. Wagonik rozpędza się do ok. 36 km/h. Prędkość w prawdzie nieduża, ale dostarcza niezapomnianych przeżyć. Niestety, ze względu na niezabudowany charakter wagoników, jest czynna tylko w ciepłe dni.

Powrót

Zmęczeni dobrą zabawą, możemy w pawilonie restauracyjnym wzmocnić siły przed powrotem do domu. Sam powrót będzie miłym doznaniem dzięki parkowi otaczającemu górkę. Parkowy krajobraz w połączeniu z dwoma znajdującymi się tam jeziorkami na pewno umili spacer o każdej porze roku. Nie tylko wiosenna przyroda ma swoje uroki.


Autor: Dominika Zaporska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *