Najpiękniejsze trasy świata

Do tej pory myśląc o podróżach po innych kontynentach zawsze koncentrowałam się na pojedynczych miejscach teraz spojrzałam na podróżowanie trochę szerzej i to z punktu widzenia kierowcy. A więc jest to osiągalne! Najpiękniejsze trasy świata zaintrygowały mnie dzięki „tomtom – daje Ci więcej” i dlatego bliżej zainteresowałam się miejscami opisanymi przez organizatorów tego konkursu

 garden route

Brzmi zachęcająco, prawda? Wejdźcie na  stronę odpakujcie trasę, a potem macie szansę wybrać się w najprawdziwszą taką podróż razem z Waszymi znajomymi. Dla zachęty Chris, który podróżuje z nami wirtualnie zaoferował mi 250 złotych monet. Zaczyna się dobrze pomyślałam i ruszyłam w dalsza drogę, rozpakowując pierwszą trasę.

Garden Route

Złote plaże, jeziora, góry i lasy. Wszystko to spotkacie podróżując Garden Route w RPA! Zaledwie kilka godzin jazdy od Cape Town znajduje się na południowym wybrzeżu Afryki słynna trasa Garden Route, słoneczny odcinek południowoafrykańskiego wybrzeża dysponuje wspaniałą mieszankę miejsc : szerokimi plażami, pstrokatymi lasami, lagunami i tętniącymi życiem nadmorskimi  miastami. To ponad 2000 kilometrów do przebycia.
Trasa ta od dawna jest ulubionym miejscem na rodzinne wakacje. Ten region jest również rajem dla miłośników przyrody i amatorów plenerowych wypadów. Prosta droga i krótkie odcinki trasy sprawiają, że  jazda po Garden Route idealnie relaksuje i daje napęd na następne miesiące, pełne wspomnień.
Tajemnicą Garden Route jest to, że łączy w sobie zabawę  z klasycznym wypoczynkiem pełnym niezapomnianych przygód afrykańskich atrakcji. Można sobie zafundować przejażdżkę na słoniu, pobawić się małpami lub w ptaszarni poznać egzotyczne gatunki papug. Delfiny są często dostrzegane z nabrzeża – podobnie jak w sezonie wieloryby . Ta trasa daje możliwość udziału w Big 5 Safari w jednym miejscu spotkanie z największymi zwierzętami Afryki, w wolnym od malarii regionie – rezerwacie w sąsiednim Eastern Cape Province.
Garden Router to także centrum wakacyjnych sportów -nie zapomnij, że kilka z najlepszych w kraju pól golfowych można znaleźć właśnie tutaj .

Hotele Garden Route są zarówno bogate i zróżnicowane i zawsze można spodziewać się gościnności, świetne jedzenie i jeszcze lepsze widoki. Gdziekolwiek zdecydujesz się na pobyt, ciepły Ocean Indyjski jest zawsze blisko.

Garden Route to nadal miejsce gdzie można uciec od tłumów w okresie letnim i pójść na romantyczny spacer wzdłuż opustoszałej plaży lub leśnym szlakiem w jednym z wielu pobliskich rezerwatów przyrody.

 A teraz może coś bardziej pionierskiego.

National Route no 40 to autostrada, symbol Argentyny , której trasa biegnie z Cabo Virgenes, Santa Cruz do granicy z Boliwią w mieście La Quiaca w Jujuy.

Często porównywana do amerykańskiej słynnej US Route 66. Trasa ta  ciągnie się równolegle do zboczy Andów, mijając najpiękniejsze krajobrazowe parki narodowe Ameryki Południowej.

Jest to najdłuższy w kraju szlak łączący  południe z północą i przecinający  kilka regionów turystycznych oraz najważniejszych atrakcji tego kraju.

Trasa obejmuje 5301 km : rozpoczyna się na poziomie morza, przecina 21 parki narodowe, 18 głównych rzek, przełęcze łączący 27 i wspina się do 5000 metrów n .p.m. w Acay . Tworząc   najwyższej położoną  na świecie, poza Himalajami, drogę o tak wielkim znaczeniu., nie tylko turystycznym. Oferta tomtoma jest krótsza i wybrana wybitnie pod kątem turystycznym.

Cała Ruta przecina jedenaście prowincji: Santa Cruz, Chubut, Black River, Neuquén, Mendoza, San Juan, La Rioja, Catamarca, Tucumán, Salta i Jujuy. Dzięki niej można uzyskać dostęp do El Calafate, lodowca Perito Moreno w pobliżu Esquel, Jeziora Puelo, El Bolson, Bariloche, Villa La Angostura, San Martin de los Andes, Junin de los Andes, Chos Malal, witryn skamieniałości dinozaurów w prowincji San Juan, Catamarca Hot Springs, ruin Quilmes, doliny Calchaquíes, najwyższych na świecie winnic w Cafayate a także dotrzeć do wiaduktu La Polvorilla i słynnego pociągu do chmur i Puna.

Ponieważ budowa Ruty 40 rozpoczęła się w 1935 roku wielokrotnie przez ten zmieniał się jej przebieg.  Tą drogą podróżował na motocyklu Ernesto Che Guevara. Obecnie na trasie zostały jeszcze niektóre oryginalne kostki kamienne ale od  2004 droga ta otrzymała status  krajowego produktu turystycznego   co spowodowało przyspieszenie jej modernizacji.  W 2006 roku trasa była wybrukowana w 48%, zwłaszcza dzięki pracom przeprowadzonym w Santa Cruz i zmianach w pobliżu dróg utwardzonych w Andach. Dla niesamowitych widoków i niespotykanej atmosfery Ameryki Południowej  warto poznać tą jedną z trudniejszych tras turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *