Roślina dla zabieganych – rośliny gruboszowate

Większość z nas lubi rośliny. Poza ich urodą istotne jest również produkowanie tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla. Niestety posiadanie kwiatków wiąże się z koniecznością pamiętania o ich podlewaniu. Z tego powodu nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie peonii lub begonii.

Rośliny gruboszowate doniczkowe – dlaczego one?

Są jednak rośliny gruboszowate, które nie wymagają mocnego dbania, a wręcz przeciwnie. Wystarczy je podlać raz na jakiś czas, aby rosły przez długie lata. Coraz popularniejszym wyborem klientów kwiaciarni są sukulenty zwisające. Płożące, delikatne rośliny mogą mieć nawet metrowe pędy. Należy je umieścić w powieszonej nad sufitem doniczce, aby móc się cieszyć pędami przypominającymi sznury pereł. Co dziwne, sukulent woli przesuszenie niż przelanie gleby, dlatego warto uważać na ilość wody, którą zamierzamy wlać do doniczki. Czasami lepiej nie podlewać go przez miesiąc niż codziennie. Trzeba mieć też na uwadze to, że wiele sukulentów pochodzi z gorących krain geograficznych, i właśnie stąd jest ich upodobanie do suchości.

Rośliny gruboszowate – ciekawostki

Gruboszowate doniczkowe są znane od wielu lat w polskich domach pod nazwą drzewko szczęścia. Szczególne znaczenie mają grubosze jajowate (owalne), których listki przypominają monety. Według feng shui warto je posiadać w domu i trzymać w strefie bogactwa. Na pierwszy rzut oka taki grubosz  przypomina miniaturowe drzewko,dlatego wiele osób używa go w sztuce bonsai. Jest pokryty grubymi, ciemnozielonymi liśćmi, a gdy zakwitnie na nasz dom ma spaść gąszcz błogosławieństw. W domowych warunkach drzewko szczęścia może urosnąć nawet do metra wysokości, jednak zanim to nastąpi musi upłynąć bardzo wiele lat. Oczywiście trzeba stale kontrolować wzrost, ponieważ kwiat lubi rozrastać się w różnych kierunkach i w razie potrzeby należy go przyciąć.

Wśród sukulentów można znaleźć również niezwykle cenny pod względem zdrowotnym aloes. Kwiat posiada wiele mięsistych liści o wydłużonym kształcie i kolczastych brzegach. Jego głównym skarbem jest sok o leczniczych właściwościach, który można odnaleźć po przełamaniu liścia. Obecnie jest to panaceum na większość dolegliwości, które jest sprzedawane zarówno w lekach, jak i kosmetykach. Czasami zdarza się, że aloes posiadający bardzo dobre warunki w domowej hodowli rozkwita.

Ciekawą ofertę możesz sprawdzić tutaj: https://sklep.tomaszewski.pl/27-sukulenty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *