Skuteczne zabezpieczenie paliwa przed kradzieżą

Kradzież paliwa jest poważnym problemem trapiącym wiele firm transportowych.  Często się bowiem zdarza, że tysiące litrów paliwa ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. W celu uniknięcia takich niekomfortowych  sytuacji niezbędne jest solidne zabezpieczenie zbiornika paliwa. 

Obecnie nie brakuje sprawdzonych technik kradzieży paliwa. Pomysłowość złodziei jest tak duża, że często nie jesteśmy w stanie za nią nadążyć. Jak zatem unikać temu powszechnemu zjawisku? 

Zabezpieczenie wlewu paliwa scania

Jak powszechnie wiadomo, pojemność baków samochodów ciężarowych jest znaczna. W związku z tym wartość paliwa znajdującego się w środku jest dość duża. Z tego też powodu paliwo z tirów staje się często cennym łupem dla złodziei. Warto zatem odpowiednio zabezpieczyć bak odpowiednim zabezpieczeniem. 

 Niektóre dostępne na rynku zabezpieczenia na zbiorniki paliwa są uniwersalne i pasują do wszystkich modeli aut, natomiast inne są przeznaczone do konkretnych modeli samochodów.

Podczas wyboru zabezpieczenia do zbiornika paliwa warto zawsze  zwrócić szczególną uwagę na solidność jego wykonania oraz jakość użytych materiałów. Ponadto bardzo istotne jest to czy do montażu będą potrzebne specjalistyczne narzędzia i czy musi być naruszona konstrukcja zbiornika. 

 Szczelne zabezpieczenie zbiorników paliwa

Skuteczne zabezpieczenie zbiorników paliwowych to takie, które w pełni zabezpieczają paliwo przed kradzieżą.  

Podczas zakupu zabezpieczenia  warto zwrócić uwagę na to, aby użyte podczas produkcji materiały były wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Podczas wyboru zabezpieczeń wlewu zbiornika paliwa warto zwrócić szczególną uwagę na to, ile litrów paliwa można spuścić po odkręceniu korka. Wiele nowoczesnych rozwiązań gwarantuje ochronę paliwa znajdującego się nawet w najwyższej części zbiornika. 

Podczas wyboru zabezpieczenia warto również zwrócić szczególną  uwagę na fakt, czy nie będzie ono utrudniało tankowania. Wiele zabezpieczeń jest zaprojektowanych  w taki sposób, aby podczas tankowania nie występowały rozpryski paliwa oraz odbijanie pistoletów. 

Warto zabezpieczenia wlewu zbiornika paliwa wyposażyć w odpowiedni zawór antyprzelewowy, bowiem pozwala to uniknąć mandatów za ewentualne rozlanie paliwa.

Korzystną ofertę znajdziesz na https://www.etruck24.pl/pl/c/Zabezpieczenie-zbiornikow-paliwa/152/1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *