Soki oczyszczające, czyli najlepszy detoks na wiosnę

Wiosna to czas kiedy zaczynamy poważnie zastanawiać się nad naszą kondycją. Zima sprzyja nadwadze i braku kondycji. Mała ilość ruchu, obżarstwo, zwłaszcza w okresie świątecznym oraz mała ilość świeżych warzyw sprawiają, że czujemy się zmęczeni i pozbawieni energii. Czas wziąć się za siebie! Oczyszczanie sokami, to jeden z lepszych sposobów na odzyskanie dobrego samopoczucia i energii. 

Jak wykonać sok oczyszczający? Bardzo prosto.

Przed rozpoczęciem, warto wybrać się do lokalnego warzywniaka lub dobrego sklepu spożywczego. Musimy mieć pewność, że owoce i warzywa, które kupimy, będą świeże i organiczne. Sok oczyszczający, nie można wykonywać z pryskane chemią żywności. Mikstura ta ma nam dostarczyć energii i oczyścić nasz organizm, a nie dodatkowo go zatruć i zakwasić. Warzywa i owoce zakupione u lokalnego rolnika, będą najlepszym wyborem. Sok oczyszczający można także wykonać używając owoców mrożonych. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy brak świeżych produktów. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie czytać ich skład. Niektóre mrożonki zawierają sztuczny cukier, a tego chcemy uniknąć. Zakupione warzywa i owoce należy dokładnie umyć i pozbawić gniazd nasiennych. Jak przygotować soki oczyszczające? Nic bardziej prostszego. Wystarczy zmiksować wszystkie produkty i gotowe. Najlepiej jest zrównoważyć ilość warzyw i owoców w jednym napoju. Warzywa suche, jak marchew, czy pietruszka, warto połączyć z bardziej soczystymi owocami. Jabłko, pomarańcza, albo ananas będzie tu idealnie pasował. Istotne, aby wybierać warzywa kolorowe, bo takie pełne są witamin i dobroczynnych minerałów. Im bardziej soczysty kolor, tym więcej dobroczynnych składników zawiera. 

Oczyszczanie sokami – skorzystaj z naszej diety

Oczyszczanie sokami należy stosować przynajmniej trzy dni. W tym czasie rezygnujemy ze spożywania innych produktów żywnościowych. Soki oczyszczające powinny być naszym jedynym pożywieniem. Dzięki temu dokładnie oczyścimy nasz organizm z toksyn i tłuszczów. Sok oczyszczający przyspiesza przemianę materii, dodaje energii i pomaga szybciej spalić kalorie. W tym czasie zaleca się ograniczyć  wszelką aktywność fizyczną. Rower, albo basen muszą więc poczekać, na zakończenie naszej kuracji. 

 

Oczyszczanie sokami, to doskonały sposób na pozbycie się z  organizmu toksyn. Soki oczyszczające zrobione ze świeżych warzyw i owoców, to prawdziwa bomba witaminowa. Warto je stosować, bo dzięki nim odzyskamy energię i doskonałe samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *